Blog Studenta "Kursu cudów"

7. Kim jest Duch Święty?

Duch Święty pośredniczy między iluzjami i prawdą. Ponieważ musi On przerzucić most przez przepaść, jaka jest między rzeczywistością i snami, dlatego też sprowadza postrzeganie do wiedzy, dzięki łasce, którą Mu Bóg dał, aby stała się darem dla każdego, kto się zwraca do Niego o prawdę. Przez ten most, który On stawia, wszystkie sny są przeniesione do prawdy, by zostały rozwiane przez światło wiedzy. Wszystkie postrzegane obrazy i dźwięki zostają na zawsze odłożone. A tam, gdzie były poprzednio postrzegane, przebaczenie umożliwiło spokojne zakończenie postrzegania.

Celem, jaki ustanawia nauczanie Ducha Świętego, jest właśnie to zakończenie snów. Albowiem obrazy i dźwięki muszą być przetłumaczone z takich, które świadczą o strachu, na takie, które są świadectwami miłości. I kiedy to jest już w pełni zrealizowane, uczenie osiąga swój jedyny cel, jaki ma w świetle prawdy. Albowiem uczenie, tak jak kieruje nim Duch Święty by osiągnąć rezultaty jakie w nim postrzega, staje się środkiem służącym do tego, ażeby wyjść poza siebie i być zastąpionym przez wieczną prawdę. Gdybyś tylko wiedział, jak bardzo twój Ojciec pragnie, byś rozpoznał swą bezgrzeszność, wówczas nie pozwoliłbyś, by Jego Głos wołał na próżno, ani nie odwracałbyś się od tego, czym chciałby On zastąpić twoje przerażające wyobrażenia i sny, które wytworzyłeś.

Duch Święty rozumie sposoby i środki jakie wytworzyłeś, poprzez które chciałeś uzyskać coś, co nie jest nigdy możliwe do uzyskania. Jeśli je Mu powierzysz, On zastosuje te środki, które wytworzyłeś by skazać się na wygnanie, aby przywrócić twój umysł tam, gdzie jest on naprawdę w domu. Z wiedzy, gdzie został umieszczony przez Boga, Duch Święty wzywa ciebie, abyś pozwolił przebaczeniu oprzeć się na twoich snach, by przywrócić ci zdrowie i pokój umysłu. Bez przebaczenia twoje sny wciąż pozostaną, aby cię przerażać. A pamięć całej Miłości twojego Ojca nie powróci, by ogłosić, że nadszedł koniec snów. Przyjmij dar twego Ojca. Jest on wołaniem Miłości do Miłości, by była tylko Sobą. Duch Święty jest Jego darem, dzięki któremu spokój Nieba jest przywrócony umiłowanemu Synowi Boga. Czy chciałbyś odmówić podjęcia się funkcji dopełnienia Boga, kiedy wszystkim, czego On chce, jest to, abyś ty był pełny?

 1. Piotrtarot

  Rozumiem koncepcje Ducha Świętego. Ale te słowo mnie jakoś blokuje. Czy są inne słowa które można odnieść się do Duch Świętego i Chrystusa ????

  • jpack

   Jezus 🙂

  • Inna nazwa to Głos wewnętrzny (pisane wielką literą).

  • Tutaj są zebrane potrzebne fragmenty jako wyjaśnienie: http://asmadi4.wix.com/przebaczanie#!duch-wity/c1gkl między innymi.

   „…Jest On nazywany uzdrowicielem, Pocieszycielem i Przewodnikiem.

   Opisywany jest także jako coś „osobnego”, poza Ojcem i Synem.
   Ja sam powiedziałem „jeśli odejdę, będę prosił Ojca,
   a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze.””

   Szczerze mówiąc, a postaram się to powiedzieć łagodnie: Nie pomogą Ci żadne słowa, ani słowa zamienne, ni koncepcje ani definicje. Pomoże Ci za to otwarcie książki Kursu. Od co.

   Do Chrystusa można odnosić się jak do Boga, ponieważ w prawdzie nie ma rzeczywistej różnicy w tym, co jest takie samo. Jedynie intelektualnie umysł potrzebuje funkcji takich jak analiza i synteza aby móc dryfować na łajbie postrzegania. Intelektualnie można zaznaczyć jeszcze, że to, co odróżnia Boga od Chrystusa, to to, że Bóg stworzył Chrystusa, a Chrystus nie stworzył Boga. Mimo że nie ma to żadnego znaczenia, a dla zdrowego rozsądku jest to absurdalny sposób myślenia, żeby myśleć, aby nie myśleć naprawdę. Lecz do zdrowego rozsądku daleka droga, dopóki nie zostanie osiągnięta.

   Mówię to do siebie, bo nie mogę się obrazić, a ego ma wielkie skłonności do obrażania się na obrazy, które przedstawiają sobą zagrożenie dla używanych przez nie psychologicznych sposobów zabezpieczania przeświadczenia o oddzieleniu od Boga.

   Ponadto jesteś na dobrym tropie, bo masz świadomość, że „coś” cię blokuje. To jest materiał dla studenta Kursu Cudów. Głównie tym się tu zajmujemy. Uświadamiamy sobie, za czym zadecydowaliśmy i odczyniamy tą decyzję z Echem Głosu za Bogiem.

   Albo śpisz, albo chcesz się obudzić.
   Decyzja.
   Zatem do pracy Rodacy Nieba

 2. Najkrócej, jak można: Duch Święty jest tą częścią Twojego umysłu, która rozumie zarówno świat iluzji jak i Prawdę Nieba.

 3. pytający

  Niestety nie wiem nadal Kim Jest Duch Święty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *