Blog Studenta "Kursu cudów"

Organizacje powstające pod wpływem Kursu

W Polsce, kraju w którym ludzie zwykle na „innych” spoglądają jak na gorszych a nawet na wrogów, pojawiła się zasadniczo tylko jedna taka organizacja – Stowarzyszenie Akademia Pełnego Zaangażowania (ang. Endeavor Academy). Piszę „zasadniczo”, gdyż ta jest bardzo aktywna (tzw. aggressive evangelisation – znany amerykański wynalazek) oraz dlatego, że o innych nie słyszałem. Można o niej poczytać na ich stronie http://www.kurscudow.org/ oraz w komentarzu naszego znakomitego komentatora występującego wciąż pod innym (coraz to znakomitszym) imieniem – tym razem imieniem – Gorzka Czekolada.

***

Na prośbę miłego członka wspomnianej grupy przyjaciół wprowadzam dodatek do niniejszego tekstu (15.06.2016), który jest dosłownym cytatem jego wypowiedzi. Postarajmy się podejść do grupy z życzliwością. Oto wypowiedź:

„Strona www.kurscudow.org nigdy nie miala byc w zamysle stroną zadnej organizacji, choc rzeczywiście informowalismy na niej o Akademii Pelnego Zaangazowania (ktore nota bene nie jest tym, co mowi o niej przytoczony przez Ciebie artykul, ale mniejsza o to). A aktualnie w ogole nie można wiazac tej strony z APZ, bo Stowarzyszenie zostalo ponad rok temu rozwiazane.

Jestemy po prostu grupa przyjaciol, ktorych polaczylo bezkompromisowe przeslanie Kursu Cudow; ktorzy przezyli i przezywaja nieustannie glebokie doswiadczenie duchowej przemiany poprzez trening umyslu Kursu Cudow i chcą sie dzielic tym przesłaniem ze światem. W skrocie o tym, czym jest ta strona, jest zreszta powiedziane na stronie glownej kurscudow.org: „Kurs Cudów Dla Wszystkich jest duchową platformą na rzecz indywidualnej przemiany i szerzenia Kursu Cudów w Polsce i na świecie”, oraz w linku: „Kim jestesmy”: http://kurscudow.org.pl/o-nas/kim-jestesmy.html”

***

Nie podawałem dotąd linka do niej na usilną (cenzorską) prośbę pewnego naszego bywalca, który uważa, że organizacja ta jest szkodliwa (może wyraził się trochę inaczej, ale podobnie). Teraz przełamuję to tabu z dwóch powodów: po pierwsze – czy nie jest wspaniałą rzeczą nie doświadczać już ani inkwizycji ani cenzury komunistycznej? Po drugie: poniżej wymieniony zostanie prawdopodobny powód obawy przed ową organizacją (Master Teacher).

Wydaje mi się jednak, że w Polsce panuje zwyczaj nazywania różnych małych grup sektami (zwodniczymi oczywiście). No bo „jedyna prawdziwa religia” to wiadomo która. A w Kursie ani słowa o grupie, więc „nie wolno!”. Mam nadzieję, że tak nie uważasz.

Otóż ten znakomity komentator napisał (wg dobrych źródeł 🙂 ) o tych właśnie organizacjach (wraz z Endeavor) w komentarzu całkiem nieodpowiadającym tematowi. Ale wybaczamy, bo właśnie tam rozgorzała dyskusja. Warto przeczytać. Kliknij tylko tutaj: https://kurs-cudow.pl/niezniszczalne-i-doskonale-cialo-w-kursie-cudow#comment-4050

 1. witajcie w wylęgarni!planeta ziemia jest naszym łożyskiem ciężarnej ziemi,imy jak to dziecko w brzuchu matki tylko sobie śnimy.aprzed nami wszchświat!itak sobie pomyślcie ,co 30 lat rodzi się na ziemi kilka miliardów ludzi .iten nasz kochany bozia stworzył sobie inkubator dla ciał i dusz.no i teraz zagadka -kto byłpierwszym kosmonautą?adam i ewa.cały wszechświat mamy do zasiedlenia,niezła wizja i idea?zauwarzyłem że moje krowy dają smaczniejsze mleko jedząc wiosenną trawę,mówiły mi żsą bardzo szczęśliwe że ciągle pada ipada,trawa rośnie szybko.co do moich kobiet to ostatnio żadnej nie zapłodniłem.ale planuję to zrobić ,żeby nowa dusza miała gdzie zamieszkać.szerzę tym sposobem boga we mnie iwas gorąco namawiam bracia i siostry?kolejna niezła idea no i jaka odpowiedzialność w szerzeniu boga?

 2. oskar wilde napisał takie słowa-jeżelipróbujesz zmienić innego człowieka ,rozważ jak trudnu jest ci zmienić samego siebie?niech wasze krowy dają dużo mleka,a wasze kobiety dają wam dużo dzieci.

 3. andrzey

  Każdy może odnaleźć tę i inne strony internetowe wpisując w googla hasło kurs cudów.
  Ważniejsze jest jednak to, że Autor kursu opowiada o wolności więc czemu cenzurować informacje. Każdy sam zdecyduje co, gdzie i jak chce studiować.
  pozdrawiam

 4. Michal

  Hej jatam uwazaze KC jest indywidulny nierozumiem tych grup bo obserwojac je mam wrazenie ze tworza sekty i swoje prawa i zasady KC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *