Blog Studenta "Kursu cudów"

Jak światło zastąpi w tobie ciemność? 

“Duch Święty prosi cię tylko o to: przynieś mu każdą tajemnicę, którą zamknąłeś przed Nim na klucz. Otwórz Mu każde drzwi i zaproponuj Mu, by wszedł do ciemności i rozświetlił ją. On chętnie wejdzie tam na twoją prośbę. Przyniesie światło do ciemności, jeśli Mu tylko ją udostępnisz.”  

Czy to co widzisz ma znaczenie? 

“Połączenie się z Duchem Świętym w widzeniu jest sposobem, dzięki któremu uczysz się współdzielić z Nim taką interpretację postrzegania, która prowadzi do wiedzy. Jest to rozpoznanie, że to, co widzisz, nie znaczy nic samo w sobie. Patrzenie wraz z Nim ukaże ci, że wszelkie znaczenie, włączając w to również twoje, nie bierze się z podwójnego widzenia, ale z łagodnego łączenia i stapiania się wszystkiego w jedno znaczenie, jedno uczucie i jeden cel.”  

Co jest celem Bożym dla ciebie? 

“Bóg ma jeden cel, który współdzieli z tobą. Jedno widzenie duchowe, które Duch Święty ci oferuje, wprowadzi tę jedność do twego umysłu z czystością i jasnością tak wielką, że nie mógłbyś za żadne skarby świata nie zaakceptować tego, co Bóg chciałby abyś miał.” (T14,7,6.7) 

Poprzedni

„Klucz do Kursu cudów” – pobierz nową broszurę

  1. wiechu

    Czemu w kościele katolickim jest takie zacofanie? Czemu przedstawiciele kościoła są tak uparci i trzymają siebie i wiernych w takim zacofaniu? Ten świat jest ogromnie chory i zacofany a to z powodu lęku przed Bogiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *