- Sprawa dotyczy życia duchowego, a nie materialnego. Wniosek: Nie działają tu prawa znane ze świata materialnego.
- To, że większość ludzi podziela jakiś pogląd, nie może być argumentem za poprawnością tego poglądu. Np. Ilość głosujących na Hitlera była b. duża, oni właśnie się pomylili.
- Oczywistość, podobnie, nie jest argumentem. Np. oczywistą rzeczą jest obracanie się Słońca wokół Ziemi. To jest zdrowy , chłopski, rozsądek.
- Przekonanie o atrakcyjności i wartościach tkwiących w tym ziemskim świecie jest przeszkodą uniemożliwiającą poznanie królestwa Bożego.
- Rozbieżność poglądów ludzi, prawie na każdy temat, świadczy właśnie o tym, że ludzie z zasady nie posiadają umiejętności poprawnego widzenia.
- Ponieważ świat, jaki postrzegasz, jest właśnie odbiciem zwierciadlanym twojego umysłu, to wszystko, co w nim widzisz, możesz zmienić. Wystarczy tylko zmienić zawartość swojego umysłu. To jest prawo odzwierciedlenia.
- Argumenty – kryteria rozpoznania niedojrzałości ucznia: 1) kryterium ostateczne: posiadanie ciała i nierozpoznanie swej zbawczej misji; 2) kryterium zwierciadlane: widzenie świata jako niedoskonałego. Bóg widzi świat jako doskonały, gdyż jest doskonały. To także umożliwia monitorowanie umysłu.
- Czy rzeczywistość należy zmienić? Nie. Zmienić należy tylko naszą percepcję, gdyż nie widzimy rzeczywistości wcale. Należy to umieć odróżnić od fałszowania sytuacji przez udawanie, że nie istnieje błąd, i podkreślania iluzorycznego dobra.
- Królestwo Jezusa „nie jest z tego świata” (zjawisk). Istnieją dwa światy: 1) duchowy – królestwo Boże 2) materialny – zmysłowy, cielesny, zjawiskowy
- 10. Istotą zbawienia jest nowe narodzenie. To zaś oznacza zmianie tożsamości. To, z czym się teraz utożsamiasz nie jest prawdą.
- Celem ewangelisty nie jest opowiadanie, co nas może spotkać po śmierci. Celem jest przekazanie instrukcji, jak możesz doświadczyć rzeczywistości TERAZ.
- Jak naprawić metodą duchowa coś materialnego? Należy przełączyć się na widzenie w tym ducha – nowe widzenie. Tę wadliwą rzecz uznać, zgodnie z prawdą, za nieistniejącą. Przyjąć idealną rzeczywistość stojącą z tyłu, za złudzeniem.
- Istnieją trzy sposoby patrzenia: 1) statystyczny – wielu dotąd umarło – ergo: wszyscy muszą umrzeć. To utrwala błąd. 2) eksceptyczny – Kowalski umarł, Jezus zmartwychwstał, on wygiął łyżeczkę (NLP). 3) duchowy – nie ma śmierci.
- Przykłady zawodzenia nas przez zmysły (jaki stąd wynika wniosek?): załamanie obrazu nogi w wodzie, stara czy młoda kobieta (złudzenie), mały człowiek (z daleka), drganie obrazu, woda na pustyni, Słońce wokół Ziemi, efekt Dopplera, epicykle planet, słoń i 4 ślepców; reszta w Wikipedii i Gogle: „złudzenia”
- Percepcja to sposób reagowania na to, co mamy przed oczami. Rozróżniamy: 1) postrzeganie – lęk, gniew, zazdrość, atak… 2) poznanie – miłość, pokój, radość
Dodaj komentarz