Blog Studenta "Kursu cudów"

Czy uświadamiasz sobie swoją funkcję na ziemi?

serceTo jest wyciąg ważnych nauk Kursu cudów. Dla studentów oraz zainteresowanych. Przedstawiam go w postaci pytań i krótkich cytatów z Tekstu Kursu.

Co jest twoją funkcją na ziemi?

Tak jak twoją funkcją w Niebie jest stwarzanie, tak twoją funkcją na ziemi jest uzdrawianie. Bóg współdzieli Swoją funkcję wraz z tobą w Niebie, a Duch Święty współdzieli Swoją funkcję z tobą na ziemi. (T12,7)

Co jest istotą choroby twojego brata?
Na czym polega udział w uzdrawianiu – twój i twojego brata?

Kiedy jakiś brat postrzega siebie jako chorego, on postrzega siebie jako kogoś „niekompletnego” i dlatego w potrzebie. […] Zatem uzdrawianie jest korektą postrzegania w twoim bracie i w tobie, poprzez współdzielenie wraz z nim Ducha Świętego. To umiejscawia was obu w Królestwie i przywraca jego pełnię w waszym umyśle. (T7,2)

Dlaczego uzdrowienie nie pochodzi bezpośrednio od Boga?

Uzdrawianie nie przychodzi bezpośrednio od Boga, który zna Swoje stworzenia jako będące doskonałą całością. Jednak uzdrawianie wciąż pośrednio pochodzi od Boga, ponieważ jest kontynuacją Jego Głosu i Jego Praw. (T7,4)

Co przypominasz sobie w czasie uzdrawiania?

Kiedy uzdrawiasz, przypominasz sobie prawa Boga, a zapominasz o prawach ego. (T7,4)

Komu powinieneś powierzyć swe zdolności w uzdrawianiu?

…wszystkie [twoje] zdolności powinny być powierzone Duchowi Świętemu, który rozumie, jak je właściwie używać. Duch Święty używa ich jedynie do uzdrawiania, ponieważ On zna ciebie tylko jako całość. Poprzez uzdrawianie uczysz się całkowitości… (T7,4)

Na czym polega współpraca w uzdrawianiu?

…uzdrawianie jest przedsięwzięciem opartym na współpracy. Mogę ci powiedzieć, co masz robić, lecz ty musisz ze mną współpracować, wierząc, że ja wiem, co powinieneś robić. Tylko wtedy twój umysł postanawia by podążać za mną. (T8,4)

Co jest istotą uzdrawiania?

Uzdrawianie jest sposobem, dzięki któremu oddzielenie zostaje przezwyciężone. Oddzielenie jest przezwyciężone przez zjednoczenie [ciebie ze Mną]. (T8,4)

Kto i z kim jednoczy się w uzdrowieniu?

…uzdrawiać, to czynić mimo to całym. Zatem uzdrawianie to jednoczenie się z tymi, którzy są podobni do ciebie, ponieważ postrzeganie tego podobieństwa jest rozpoznawaniem Ojca. Jeśli twoja doskonałość mieści się w Nim i tylko w Nim, jak możesz ją poznać, bez poznania Jego? Poznanie Boga, jest poznaniem siebie. Bóg nie jest oddzielony od swojego stworzenia. (T8,5)

Co jest właściwym przedmiotem uzdrowienia?

Kiedy ego przyciąga do ciebie chorobę, nie proś Ducha Świętego, by uzdrawiał ciało, albowiem to byłoby jedynie uznawaniem przekonania ego, że ciało jest właściwym celem uzdrawiania. Proś raczej, aby Duch Święty nauczył cię właściwego postrzegania ciała… (T8,9)

Którędy prowadzi Boży kanał uzdrowienia?

Uzdrawiaj swych braci po prostu przez przyjęcie Boga w ich imieniu. Wasze umysły nie są od siebie oddzielone, a Bóg ma tylko jeden kanał dla uzdrawiania, gdyż ma On tylko jednego Syna. Bóg dysponuje Połączeniem Komunikacyjnym, które łączy ze sobą wszystkie Jego dzieci, łącząc je również z Nim. Uświadomienie sobie tego uzdrawia ich, albowiem jest to świadomość, że nie są oni oddzieleni, a zatem, że żaden z nich nie jest chory. (T10,3)

Jak długo czekać trzeba na skutki zbawczego (tj. ratującego) uzdrowienia?

Zbawienie jest natychmiastowe. […] Dokonanie całkowitej naprawy w ogóle nie zajmuje czasu. Nie zadowalaj się przyszłym szczęściem. Ono nie ma znaczenia i nie jest twą zasłużoną nagrodą. […] Ponieważ ty masz powód do wolności już teraz. (T26,8)

 

Poprzedni

Mamy pierwszą oryginalną piosenkę

Następne

Czym jest prawdziwa modlitwa?

 1. Leo

  „mocne!”! i „piekne!”
  Dzieki studencie za pytania i wyszukane odpowiedzi.
  Od dluzszego juz czasu korzystam z twojego Blog, do tej pory bez komentarzy
  lecz teraz niemoglem sie powstrzymac, zeby ci nie podziekowac.
  Twoje dzielenie sie KC i innymi sciezkami duchowymi jest dla mnie duzym
  ubogaceniem, i zarazem umocnieniem w dalszej nauko – praktyce.
  Serdeczne dzieki!
  Leo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *