Blog Studenta "Kursu cudów"

Czy znasz już dziewiątą przepowiednię?

Dziś zapraszam do zapoznania się z filmem, który w sposób obrazowy daje nam odczuć przesłanie Kursu cudów. Nie chcę przez to powiedzieć, że został napisany na podstawie treści Kursu. Jednak, jeśli należysz do tych, którzy z Kursem się jeszcze nie zetknęli lub nie mają odwagi czy „siły” go studiować, polecam obejrzenie tego filmu.

https://youtu.be/Iirka1TCqKM

Poszukiwana w nim dziewiąta przepowiednia jest właśnie Kursem cudów, którego zrozumienie stoi przed nami otworem.

Lekcja 313 przekazuje nam modlitwę duchowego widzenia:

Ojcze, istnieje widzenie duchowe, które postrzega wszystkie rzeczy jako bezgrzeszne i wówczas lęk odchodzi, a na jego miejsce zostaje zaproszona miłość. A miłość przybędzie, gdziekolwiek jest zapraszana. To widzenie duchowe jest Twoim darem. Oczy Chrystusa spoglądają na świat, któremu przebaczono. W Jego widzeniu wszystkie jego grzechy są przebaczone, bowiem On nie dostrzega grzechu w czymkolwiek, na co patrzy. Niechaj więc teraz Jego prawdziwe postrzeganie stanie się mym udziałem, bym mógł się przebudzić ze snu o grzechu i ujrzeć w mym wnętrzu bezgrzeszność, którą Ty zachowałeś całkowicie nieskalaną na ołtarzu Twojego świętego Syna, tej Jaźni, z którą chciałbym się utożsamić.

Przyjrzyjmy się dziś sobie wzrokiem Chrystusa. Jakże jesteśmy piękni! Jak święci i jak kochający! Bracie, przybądź i połącz się ze mną dziś. Łącząc się, zbawiamy ten świat. Bowiem w naszym duchowym widzeniu staje się on tak święty, jak światło, które jest w nas.

Zapraszam do dzielenia się!

 

Poprzedni

Boże Narodzenie w świętej chwili

Następne

Stopnie wtajemniczenia w Kursie cudów

 1. Klaudia

  Niestety…Wygląda na to że film nie jest już dostępny na YT. 🙁

 2. Ewana

  Książkę czytałam dawno temu, a film, jak to w filmie bywa, nie zawsze oddaje w pełni uczucia bohaterów książki. Na pewno chcieli widzieć świat jako piękny i utrzymując takie postrzeganie stawali się niewidoczni dla ścigających ich ludzi, bo byli w innym świecie.
  Film przypomniał mi również ten fragment z Kursu cudów:
  „Widzenie Chrystusowe jest mostem między światami. I możesz bezpiecznie ufać, że jego moc przeniesie cię z tego świata do innego, uczynionego świętym przez przebaczenie. Rzeczy, które tu, na tym świecie, są widziane jako stałe i całkiem solidne, tam są tylko cieniami, przeźroczystymi, słabo widocznymi; czasami są w ogóle zapomniane i nigdy nie są zdolne do przysłaniania światła, które za nimi świeci. Widzeniu została przywrócona świętość i teraz ślepi mogą już widzieć.” l.159

  Czytałam o autentycznej historii bycia niewidoczną, jaka przydarzyła się Marii Szulc i opisaną w jej książce „Potęga podświadomości”

  Pozdrowienia dla wszystkich 🙂

  • Znalazłaś wspaniałą Lekcję 159 – „Daję cuda, które otrzymałem”. I zasadniczo dotyczy ona świętego widzenia, które wytwarza cuda. Mówi także np. „Widzenie Chrystusowe jest świętą ziemią, gdzie lilie przebaczenia zapuszczają swe korzenie.” Jak widać przebaczenie, widzenie duchowe i cuda – są ściśle powiązane. Pozdrawiam Cię serdecznie.

 3. Ewana

  „Wewnętrzny Głos przekształca świat w Niebo, które już tu jest. Wiedzieć – to znaczy znać nasze przeznaczenie.” Piękne i prawdziwe…

  • Marigold i Ewano, po waszych komentarzach zmuszony byłem dodać do tego zbyt krótkiego wpisu z filmem, piękną modlitwę zaczerpniętą z Kursu cudów. Pozdrawiam Was!

 4. Marigold

  Przepiękny film. Kilka razy oglądałam. Za pierwszym razem doznałam wyjątkowego uczucia oświecenia, oczyszczenia, poznania tajemnicy, ale tak oczywistej, nie zostawiającej wątpliwości, że to sama Prawda. Płakałam łzami szczęścia i wolności. Każdy kolejny raz przynosił nowe rozumienie, harmonię i równowagę. Tak, oczywiste, że Kurs Cudów jest dziewiątą przepowiednią. Dziękuję za przypomnienie filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *