Nie, nie, to nie jajko jest przyczyną utraty zmartwychwstania przeciętnego człowieka. Jajko jako symbol trafnie przypomina, jak to Jezus rozłupał skorupkę śmierci i wyszedł na zewnątrz. Chcę tutaj króciutko pokazać, że ty także, jak Jezus, możesz zmartwychwstać. Niestety chrześcijanie setki lat temu w swym nauczaniu zagubili naukę o możliwości zmartwychwstania każdego człowieka. A nawet powtarzają z naciskiem, że „najpewniejszą sprawą w życiu jest śmierć”.

Biblia prostuje błąd chrześcijan

Tym rozpowszechnionym błędem jest przekonanie, że słowa „Jezus Chrystus” to niejako imię i nazwisko zbawiciela. A więc niniejszym prostuję ten błąd. Jeśli spełnisz ten warunek, i zaakceptujesz korektę, to wykonasz pierwszy krok ku swojemu osobistemu zmartwychwstaniu. Otóż Jezus to historyczna postać, człowiek z Palestyny, nauczyciel duchowy. To nie żaden Bóg. Wybitny i wyjątkowy człowiek. A wybitny dlatego, że boski pierwiastek zwany Chrystusem, który istnieje w każdym człowieku, rozwinął do ogromnych rozmiarów. (foto: wikipedia.org)

Jeśli chcesz zmartwychwstać – swojego Chrystusa musisz rozwinąć

Tę iskrę bożą nazywa Biblia Chrystusem. A więc jesteś np. Krzysztofem, w którym mieszka Chrystus. W każdym człowieku mieszka Chrystus jako zalążek. Każdy więc powinien go rozwinąć, tak jak zrobił to Jezus. Gdy Krzysztof rozwinie swojego Chrystusa, będzie Krzysztofem Chrystusem i wtedy zmartwychwstanie dokładnie tak, jak tego dokonał człowiek Jezus. Jezus nie zmartwychwstał dlatego, że był Bogiem (bo Nim nie był), ale dlatego że rozwinął Chrystusa w sobie. Ty też możesz tego dokonać.

Biblia zachęca każdego do rozwinięcia swego Chrystusa

Aby cię przekonać do zmiany tego ważnego dla twego życia przekonania, podam tylko kilka cytatów z Biblii. Oto one:

Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie. Rzym 8:10

Dzieci moje, znowu w boleści was rodzę, dopóki Chrystus nie będzie ukształtowany w was; Gal 4:19

Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. Kol 1:27