Blog Studenta "Kursu cudów"

Jaka jest natura choroby i uzdrowienia

Uzdrowienie wymaga zrozumienia tego, po co istnieje iluzja choroby. Bez tego uzdrowienie jest niemożliwe.

Postrzegany cel choroby

Uzdrowienie jest osiągane w chwili, gdy cierpiący już dłużej nie widzi żadnej wartości w bólu. Któż chciałby wybierać cierpienie, jeśli nic by mu ono nie przynosiło i nie stanowiłoby dla niego żadnej wartości? Gdy ktoś opowiada się za bólem, musi wtedy myśleć, że jest to niewielka cena do zapłacenia za coś, co ma znacznie większą wartość. Albowiem choroba jest wyborem; decyzją. Jest to wybór słabości, w błędnym przekonaniu, że to jest siła. Gdy to ma miejsce, prawdziwa siła jest widziana jako zagrożenie, a zdrowie jako niebezpieczeństwo.

Zmiana percepcji

Uzdrowienie musi zachodzić proporcjonalnie do rozpoznawania bezwartościowości choroby. Każdy potrzebuje tylko powiedzieć „To nie przynosi mi żadnej korzyści” i jest uzdrowiony. Ale by to powiedzieć, musi on najpierw rozpoznać pewne fakty. Po pierwsze, jest oczywiste, że decyzje są podejmowane przez umysł, a nie przez ciało. Jeżeli choroba jest tylko jakimś opartym na błędzie problemem, to wówczas dochodzi do jego rozwiązania i jest nim jakaś decyzja. I jeśli jest to decyzja, to podejmuje ją umysł, a nie ciało. Opór w rozpoznaniu tego jest ogromny, ponieważ istnienie tego świata, tak jak go postrzegasz, rzekomo zależy od ciała, któremu przypisujesz podejmowanie decyzji.

(foto: franciscanhealth.org)

Pacjent podejmuje decyzję

W kwestii uzdrowienia po prostu pacjent podejmuje decyzję o swym uzdrowieniu i wtedy powraca do zdrowia. Jeśli postanawia nie wyzdrowieć, nie będzie uzdrowiony. Kto jest tu lekarzem? Tylko umysł samego pacjenta. Tak, jak on postanowi, że ma być, taki też dostaje rezultat. Co prawda wydaje się, że pomagają mu w uzdrowieniu jakieś specjalne środki, ale one tylko nadają formę jego własnemu wyborowi. Wybiera je po to, aby nadać namacalną formę swoim życzeniom. I właśnie to one robią, nic ponadto. One tak naprawdę nie są wcale potrzebne. Pacjent mógłby wstać bez ich pomocy i powiedzieć: „One są dla mnie bezużyteczne”. Nie ma takiej postaci choroby, której nie można by wyleczyć natychmiast.

Co jest warunkiem uzdrowienia?

Co jest jedynym wymaganiem dla takiej zmiany percepcji? To po prostu jest to: rozpoznanie, że choroba bierze się z umysłu i nie ma nic wspólnego z ciałem. Ile to rozpoznanie „kosztuje”? Ono kosztuje cały świat, który widzisz, ponieważ ten świat już nigdy więcej nie zjawi się by rządzić umysłem. Albowiem wraz z tym rozpoznaniem, odpowiedzialność jest złożona tam, gdzie powinna spoczywać; nie na tym świecie, ale na tym, kto patrzy na ten świat i widzi to, czego tam nie ma. Patrzy on na to, co wybiera, aby widzieć. Nic dodać, nic ująć. Świat mu niczego nie czyni. On tylko myśli, że tak jest. On też niczego nie czyni światu, ponieważ jest w błędzie na temat tego, czym świat jest. W tym tkwi zarówno uwolnienie od winy jak i choroba, bowiem są one czymś jednym. Jednak by przyjąć to uwolnienie, musi być zaakceptowana idea znikomości ciała, która głosi, że ciało nie ma znaczenia.

Funkcja uzdrowiciela wobec rozumiejących

Jeżeli sam pacjent musi zmienić swoje zdanie na temat choroby aby być uzdrowionym, to co właściwie czyni Boży uzdrowiciel? Czy może on zmienić zdanie pacjenta w jego imieniu? Oczywiście nie. Dla tych, którzy są już chętni do zmiany zdania, uzdrowiciel nie ma nic do zrobienia, poza radowaniem się wraz z nimi, ponieważ oni stali się uzdrowicielami razem z nim.

Funkcja uzdrowiciela wobec nie rozumiejących

Jednakże spełnia on określoną określoną funkcję wobec tych, którzy nie rozumieją czym jest uzdrowienie. Tacy pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że sami wybrali chorobę. Przeciwnie, oni wierzą, że to choroba ich wybrała. Pod tym względem nie są ani otwarci ani bezstronni. Ciało niby mówi im co robić i oni słuchają. Nie mają pojęcia, jak szalona jest ta koncepcja. Gdyby to chociaż tylko podejrzewali, byliby uzdrowieni. Jednak oni niczego nie podejrzewają.

Obecność uzdrowiciela jest przypomnieniem

To do nich przybywają uzdrowiciele, aby przedstawić im inny wybór, o którym zapomnieli. Zwykła obecność uzdrowiciela jest już przypomnieniem. Jego myśli proszą o prawo poddania w wątpliwość tego, co pacjent uznał za prawdziwe. Oni reprezentują Alternatywę. Z Bożym Światem w swych umysłach przybywają w błogosławieństwie, nie po to aby uzdrowić chorych, ale by przypomnieć im o lekarstwie, które Bóg już im dał. Oni nie uzdrawiają swoimi rękami. To nie jest ich głos, którym mówi Świat Boga. Oni tylko dają to, co było im dane. Bardzo łagodnie wzywają swych braci, by się odwrócili od śmierci: „Spójrz Synu Boga, co życie może tobie zaoferować. Czy chciałbyś wybrać chorobę zamiast tego?”

Iluzja choroby rozwiewa się

Zaawansowani uzdrowicele naprawdę ani razu nie rozpatrują postaci choroby, w które ich brat wierzy. Tak więc owe iluzje rozwiewają się, nie poprzez wolę kogoś innego, ale przez zjednoczenie jednej Woli. I to właśnie jest funkcją Bożych uzdrowicieli: nie widzieć żadnej woli oddzielonej od ich własnej, ani ich jako oddzielonych od Boga.

(wg Kurs cudów, Podręcznik, Jak dokonuje się uzdrawianie)

Poprzedni

Czy istnieje reinkarnacja?

Następne

Kierunkowskazy ku nieskończoności – część pierwsza

  1. Poszukiwacz

    Czytam nt kursu cudów ale jakoś trudno zrozumieć ze wszystko jest iluzją. Dom rodzina znajomi… Jeżeli oznacza to ze jest sie tylko samemu z bezosobowym Bogiem to srednio to mozna nazwać niebem czy szczęśliwością. Nie wiem jak to pogodzić..

    • Jeśli chcesz naprawdę zrozumieć głęboką duchowość, możesz sobie pomagać różnymi narzędziami. Jedno z nich to zastanowienie się nad swoimi snami w nocy. Jeśli je pamiętasz, to wiesz, że w nich także WYDAWAŁO Ci się, że wszystko jest rzeczywiste. Po obudzeniu byłeś jednak pewien, że to był tylko sen. Podobnie jest z tym naszym codziennym matrixem. Jeśli się obudzisz ze snu, zobaczysz, że matrix to tylko sen, a prawdziwy świat jest czymś zupełnie innym. Poszukiwaczu – to jest tylko jedna z pomocy, jest ich dużo. Nie zniechęcaj się. Rozmyślaj nad tym. Są siły, które Ci pomogą i dadzą kierunek oraz odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *