- Wydaje się, że powszechnie podzielane poglądy są obiektywne, a ten ich obiektywizm sugeruje jakoby były one prawdziwe.
- Błąd tego typu rozumowania łatwo rozpoznać, gdyż poglądy nieprawdziwe rozpowszechniane są wraz z prawdziwymi w ten sam sposób. Mianowicie przekazywane są w ramach intensywnej wymiany informacji, której najstarszym przykładem jest wychowywanie dzieci przez rodziców, a najnowszym Internet. W ten sposób rozpowszechnianych jest mnóstwo fałszywych poglądów. Dla nas takim wyraźnym przykładem jest dawne przekonanie o tym, że ziemia mieści się w centrum świata.
- Dlaczego ludzie tak łatwo poddają się fałszywej indoktrynacji wiodącej do fałszywego postrzegania świata??
- Po pierwsze dlatego, że panuje wśród ludzi powszechna nieumiejętność poznawania Rzeczywistości.
- Drugim powodem jest przekonanie, że poglądy powszechnie podzielane są obiektywne, a jako takie są prawdziwe. Właśnie to przekonanie jest błędnym kołem napędzającym pomnażanie się niewiedzy człowieka, gdyż wiara w iluzję uzasadniana jest powszechnością tej wiary, co właśnie jest iluzją.
Wobec tych dylematów, warto jest znać i uwzględniać…
FUNDAMENTALNE PRAWA UMYSŁU
- Początkowo umysł jest pusty – rządzą w nim, jak się wydaje, tylko prawa umysłu.
- Gdy umysł jest aktywny, stwarzać może nie tylko zjawiska (byty), ale i prawa, które rządzą zależnościami między zjawiskami – to są prawa świata.
- Umysł może ustanawiać dowolne prawa świata. Mogą być takie, które prowadzą do rozwoju, ale i takie które wiodą do destrukcji (samounicestwienia). Mogą dawac szczęście ale i lęk.
- Prawa czystego umysłu (Boga) niosą szczęście.
- Wydaje się, że umysł występuje w dwóch stanach: A. Czystym (rozproszonym), B. Zjawiskowym (skupionym)
- W ten sposób czysty umysł jest polem, na którym mogą zaistnieć zjawiska.
Wydaje się, że:- Decyzje o tworzeniu zjawisk powstają we wnętrzu zjawisk (np. w sercu człowieka),
- Wykonanie tych decyzji (realizacja, choć zjawiska nigdy nie są rzeczywiste) jest dziełem umysłu rozproszonego, a więc Boga. To oznacza, że człowiek inicjuje to, co Bóg wykonuje („Ojciec i Syn są jednością”).
Dodaj komentarz